24.04.2014, 05:16:41

Autor Tema: MEC Našivci, Naljepnice, Suveniri  (Posjeta: 3290 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline joke1311

• SUZUKI V-Strom 650A
  • MEC explorer
  • Spol: Muški
  • Dalmatia land of magic
Odg: MEC Našivci, Naljepnice, Suveniri
« Reply #30 : 13.02.2012, 12:54:44 »
qrcode" 

...sad me j... da instaliram novi programčić da mi ovo pročita   :icon_mrgreen:

Offline Goran69

• Suzuki V Strom DL650
  • MEC tripper
« Reply #31 : 13.02.2012, 14:04:50 »
Jbt ...kada imas tu iKantu..... :icon_eek:

Odyssey

• Gost
« Reply #32 : 13.02.2012, 15:48:39 »
A jesi se isprsio sa brdom informacija, sve one koje nismo znali...  :rofl7gp: :lol:

Offline niksadu

• MEC scout
  • *
    • www.fishpicnic.com
« Reply #33 : 13.02.2012, 15:50:30 »
...sad me j... da instaliram novi programčić da mi ovo pročita   :icon_mrgreen:

kad mi gayfone nema barcode scener

Odyssey

• Gost
« Reply #34 : 13.02.2012, 16:22:41 »
...HVALA  na kombinacijama ali za sad ostaje kako Magna kaže original ... možda zbog kompliciranosti izvedbe budu samo slova MEC...to je samo možda

...znači netražimo NOVI logo nego NEKOGA tko ga može izraditi na platnu  u original izvedbi ...

Na platnu... ne kužim u kojem smislu "na platnu"?? Da bude IZVEZENO kao našivak sa platnenom pozadinom (pri čemu je pozadina od platna ili skaja ista stvar, samo je skaj, onaj brodske kvalitete i vodootporan, puno kvalitetnije i trajnije rješenje, a uživo i svakako atraktivnije! - ima ga u desetinama nijansi i boja), ili da bude tkanina sa tim uzorkom (to ti rade tekstilne industrije i mislim da ti je to u praksi i nemoguće napraviti, jer se to radi na velike količine)...??

BTW, puno firmi i drugih koji trebaju reklamne materijale tekstilnog tipa nerijetko imaju i po još jedan ili dva zaštićena motiva baš za potrebe reprodukcija na tekstilu a la našivci, bandane, marame itd itd... pa zašto ne bismo imali i mi?

Poanta ovoga originala je da ga u ovoj formi kvalitete, kakva je prikaz na webu i kao grafika, ne možeš imati i na tekstilu u formi našivaka, jer se onda neminovno gube finoća prikaza, detalji i skaliranje boja (npr. tu ima barem desetak nijansi samo žute, a u prijelazu prema smeđoj - antikna slova - tu je još jedna skala; to se u koncu svodi na jednu-dvije nijanse i onda to više nema veze sa ljepotom i draži originala, dapače jedva da bi na ovaj original i ličilo...).

A tu onda dolazimo do toga da je bolje imati zasebno grafičko rješenje koje će biti kvalitetno na našivku, nego da kvalitetno rješenje na papiru izgleda jadno i neautentično na našivku, jer će se bitni elementi izgubiti kroz samo fizičku nemogućnost prikaza. Kako sam bio sa dosta tih štik-studija i majstora dok smo tražili izrade boja i našivaka za klub, dobro sam upoznat sa tehnikama i mogućnostima, te bitnim problemima prikaza određenih stvari, kao i sa cijenama svakog "hira" kao što je imati 25 različitih boja na našivku... uglavnom, osobno smatram da je bolje napraviti dodatno, pojednostavnjeno i originalno grafičko rješenje identiteta foruma, i isto koristiti za ovakove tekstilne namjene - negoli postojeće upropaštavati bljedunjavim prikazima koji će samo izgledati jadno - kako god da okreneš.

BTW, i ako staviš samo slova MEC - opet si napravio to što ja govorim, jer ta slova nemaju veze sa originalnim kompasom, koji se onda potpuno gubi...

Znači, toga koji će ti napraviti taj klasični logo na tkanini (a da nije našivak ili klasični štik) - nećeš naći.

Odyssey

• Gost
« Reply #35 : 13.02.2012, 16:24:27 »
P.S. iPhone jako dobro to čita, samo se treba instalirati program (od brda njih za iPhone, ja koristim "QRReader"), i onda nema zime... zato rekoh Goranu da je mogao u to staviti prave podatke, a ne samo svoj forumski nick...  :icon_eek:

Niksadu, to nije bar-kod...  :hello: To je QR -kod... iako ima programa koji čitaju i jedno i drugo, ali samo sa bar-kod skenerom nećeš to pročitati...  :icon_wink:

Offline ch4

• Yamaha TDM 900
  • MEC explorer
  • Grobnički pokajnik
    • MEC
« Reply #36 : 13.02.2012, 16:56:12 »
evo npr ovo je tkanje. tkanje koje smo mi vidili je jos finije tako da bi se sve dalo napravit a i serija nebi bila velika.

Odyssey

• Gost
« Reply #37 : 13.02.2012, 17:29:41 »
To je strojno tkanje (što je razlika od samo "tkanje", koje radi tkaninu na kvadrate, a strojno radi tkane elemente!))- ili točnije, to je "Žakard" (jasquard)... ima u Zagrebu tvrtka koja se time bavi, rade samo u "žakard" tehnici, i tvrtka se sama zove tako (http://www.jacquard.hr/amblemi/ )... rade u velikim količinama za MUP i još više za MORH, a čest element žakarda su metalne niti.

No ono što je bitno - temeljne stvari kao problem koje sam naveo za našivke vrijede i ovdje - bitan je kontrast i opet nemaš preciznost kakvu ima fotografija ili pisana reprodukcija, jer je i žakard vrsta našivaka, koje imaju jednu razliku od klasičnih štikanih našivaka - ispunjena je cijela površina pa nema 3D dojma, nema ispupčenih natpisa, nego je cijeli motiv u jednoj ravnini, baš kao foto...

No i taj žakard je u svojoj biti našivak, i u njemu se koriste temeljno iste tehnike, i te tehnike imaju temeljno iste ili slične probleme kao i našivci - a to je rezolucija iliti preciznost prikaza, za što i opet baš nisam siguran da bi taj naš kompas izgledao onako kako izgleda na slici (i ti lavovi na našivku ove brigade nisu iste boje - no u prikazu žakarda JESU).

Kako znam gdje je ta tvrtka,i kako sam bio i u njoj kada smo tragali za izvođačima klupskih boja i motiva, znam ponešto i o tome "tkanju". BTW, pogledaj njihove primjere koje su radili - i vidjet ćeš da je kontrast prikaza bitna stvar, kao i preciznost koja ne može prikazati baš te tonove i skale sa detaljima koje bi htjeli... htjedoh reći - skaliranje boja i razlike vidljive na kompasu se niti u žakardu neće vidjeti.

Gore je njihov link i kontakt podaci, pa možeš pitati - iako bi bilo dobro da svi zajedno barem malo utanačimo što bi se radilo, kako bi izgledalo konačno rješenje...
« Zadnja izmjena: 15.02.2012, 14:15:00 Sledgehammer »

Offline deantoto

• MEC explorer
  • Yamaha Fazer 1000
« Reply #38 : 01.10.2012, 13:37:35 »
Tresla se brda rodio se miš.

Jel bumo nosili MEC na jaknama il ne bumo?

Ako ne bumo samo da znam, da popounim praznine sa svojim artifaktima.
Kaj si rekel ?  Štruklice si pekel.

Offline Goran69

• Suzuki V Strom DL650
  • MEC tripper
« Reply #39 : 01.10.2012, 13:52:17 »
Tacno te vidim da nosis sendvice i gablece na jaknu

Offline ch4

• Yamaha TDM 900
  • MEC explorer